Dobra książka, Prezent na dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka – wybieramy prezenty dla seniorów rodu

Dzień babci i dzień dziadka to okazje, kiedy większość z nas stara się wywołać uśmiech na twarzy tych wyjątkowych członków rodziny

Dzień babci i dzień dziadka to okazje, kiedy większość z nas stara się wywołać uśmiech na twarzy tych wyjątkowych członków rodziny. Oprócz złożenia życzeń dobrą praktyką jest zakup upominków, dzięki którym babcie i dziadkowie poczują, że są dla nas ważni. Jednym z najczęściej wybieranych prezentów na dzień babci i dziadka jest książka. Co decyduje o jej popularności? Jakie pozycje zasługują na naszą uwagę?

Pogłębienie wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości

Dzięki czytaniu biografii, reportaży i wywiadów rozszerzamy swój światopogląd dotyczący przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Książki takie jak “O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie” Adama Higginbothama to cieszący się dużym zainteresowaniem gatunek non-fiction, który poprzez ukazywanie konkretnych faktów pozwala nam znaleźć się bliżej prawdy. Jest to lektura na tyle uniwersalna, że docenią ją przedstawiciele zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia. Jeżeli wiemy, jakie tematy są bliskie naszym dziadkom, z łatwością wybierzemy tytuł, który przypadnie im do gustu. Kluczem ułatwiającym dokonanie wyboru mogą być również ich sympatie dotyczące aktorów, piosenkarzy i celebrytów, gdyż te osoby coraz częściej decydują się na wydanie własnych książek. Każda babcia, która ceni filmy z udziałem Marcina Dorocińskiego będzie zadowolona, gdy podarujemy jej napisaną przez niego pozycję zatytułowaną “Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. To niezwykle cenne, gdy znana osoba wykorzystuje swój autorytet do szerzenia szczytnych idei.

Poszukiwanie sensu życia i zrozumienie kolejnych jego etapów


Dzień babci i dziadka to doskonała okazja do tego, aby podarować im książkę poruszającą kwestie związane z psychologią, samorozwojem i religią. Są to tematy, z którymi styka się każdy człowiek, choć nie zawsze jest tego świadomy. Książki popularnonaukowe, takie jak “Psychoanaliza i religia w XXI” wieku nie tylko pomagają wzbogacić swój poziom wiedzy, ale także mogą przyczynić się do zrewidowania utartych poglądów na ważne tematy. Książki dotyczące duchowości nie są dedykowane dla jednej płci, dlatego możemy podarować je zarówno babci, jak i dziadkowi. Jeśli jednak mamy świadomość, że naszym dziadkom bardziej przypadłoby do gustu wydanie mieszczące się w tradycyjnym światopoglądzie i bogato ilustrowane, wybierzmy na przykład książkę “Dziwisz” Adama Bujaka. Filozofia chrześcijańska jest przedmiotem wielu ciekawych lektur autorstwa księdza Józefa Tischnera. Warto wziąć pod uwagę jego dzieła, gdy chcemy kupić wyjątkowy prezent na dzień babci i dziadka.

People obraz auorstwa freepik - www.freepik.com