Dobra książka, Prezent dla babci

Książka jako prezent dla babci na urodziny – jakie są zalety tego rozwiązania?

Literatura piękna jest uwielbiana przez dzieci i dorosłych, ponieważ pozwala nam przenieść się do odrębnego, wykreowanego przez pisarza świata

Literatura piękna jest uwielbiana przez dzieci i dorosłych, ponieważ pozwala nam przenieść się do odrębnego, wykreowanego przez pisarza świata. Literatura faktu wybierana jest przez ludzi, którzy pragną nieustannie dowiadywać się nowych rzeczy na temat otaczającej nas rzeczywistości. Trzeba więc podkreślić, że książki mogą pełnić wiele funkcji i dlatego doskonale sprawdzają się w roli podarunku dla bliskiej osoby. Gdy potrzebny jest prezent dla babci na urodziny, warto zdecydować się na zakup książki. W końcu ciekawa lektura to najlepszy sposób na spędzanie długich jesiennych wieczorów.

Sposób na oderwanie się od obowiązków

Dobra książka to taka, którą pochłaniamy na niemal jednym wydechu. Dobra książka to taka, która nie pozostawia nas obojętnymi. Właśnie takie lektury należy wybierać jako prezent dla babci, zarówno na urodziny czy też imieniny, jak również po prostu, bez okazji. Ocena książki jest nierozerwalnie związana z naszymi indywidualnymi preferencjami, dlatego dla jednych warty uwagi będzie “Wiśniowy Dworek” Katarzyny Michalak, podczas gdy inni sięgają przede wszystkim po dzieła noblistów i inne klasyczne tytuły. Dlatego wybierając prezent dla babci, najlepiej mieć konkretny pomysł, którego podstawą jest znajomość tego, co pasjonuje obdarowywaną osobę. Jeśli są to oryginalne tematy, jak na przykład parapsychologia, nie bójmy się wcześniej zapytać, jakie książki znajdują się już w zbiorach naszej babci. Chodzi o to, aby nie dublować poszczególnych książek, jednocześnie cały czas rozszerzając domową biblioteczkę.

Literatura kobieca, czyli spotkanie pasji i namiętności

Miłość to jeden z tych tematów, który porusza nas bez względu na to, ile mamy lat. Nic więc dziwnego, że kobiety uwielbiają romanse i powieści obyczajowe z miłosnym wątkiem w tle. Jeśli nasza babcia również zalicza się do takich osób, podarujmy jej książkę, dzięki której zapomni, co to nuda. Codzienne życie w niezwykle intensywnych barwach zobaczymy na przykład w “Zaufaj mi jeszcze raz” Małgorzaty Krauze. Wątek miłosny, wątek utraconego zaufania i wątek radzenia sobie z problemami zostały w tej książce rozwinięte w mistrzowski sposób. Poszukując książkowego prezentu dla babci, warto zapoznać się z krótkim opisem fabuły oraz recenzjami danego tytułu. Dzięki temu na pewno wybierzemy lekturę, która nie będzie kurzyć się na półce, tylko zostanie szybko przeczytana. Książki Danielle Steel to klasyka literatury kobiecej, jednak polskie autorki także nie próżnują i wydają bardzo ciekawe propozycje. Czyta się je w ekspresowym tempie, bo są po prostu dobrze napisane.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com