Dobra książka, Prezent dla dziadka, Prezent na Dzień Dziadka

Jaką książkę kupić jako prezent na dzień dziadka?

Nasi dziadkowie i babcie są najpewniej osobami, które w dzieciństwie spędzały z nami dużo czasu, bawiąc się i czytając nam książki

Nasi dziadkowie i babcie są najpewniej osobami, które w dzieciństwie spędzały z nami dużo czasu, bawiąc się i czytając nam książki. Być może to właśnie oni nauczyli nas kochać literaturę podsuwając pierwszą powieść przygodową lub przeglądając z nami atlas zwierząt. Z okazji ich święta warto dać im coś do czytania, przez co poczują, że o nich pamiętamy i są bliscy naszemu sercu.

Najlepsza opowieść to ta, która wydarzyła się naprawdę

Jeżeli zastanawiamy się jak wybrać odpowiedni prezent na dzień dziadka (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka), to aby ucieszyć obdarowanego najlepiej zacząć od przypomnienia sobie czym się interesuje, jaka tematyka i gatunek jest przez niego lubiana. Na pewno nie raz rozmawialiśmy z naszym dziadkiem o przeszłości. Jeśli opowiadanie o dawnych czasach jest tym co go pasjonuje, warto wybrać jako prezent dla niego dobrą książkę historyczną. Do tego gatunku należy na przykład “Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy” Serhii Plokhy. Jest to dokładny opis nie tylko samego przebiegu wybuchu reaktora jądrowego, ale też próba rozwikłania przyczyn tej straszliwej w skutkach awarii. Znajdziemy tu postacie bohaterów – odważnych strażaków gaszących pożar, ale i sylwetki odpowiedzialnych za tę katastrofę. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się całej prawdy o tej historii i ukrywanych przez ZSRR faktach na ten temat.

Tajniki polityki i język mediów

Dla wszystkich, którzy każdego dnia śledzą z uwagą wiadomości z kraju i ze świata ważne jest by informacje docierające do nich były podawane w sposób bezstronny i obiektywny. Obserwując jednak zmiany zachodzące we współczesnym świecie można jednak dojść do wniosku, że coraz mniej jest w nich rzetelnych relacji z wydarzeń. Zamiast tego widać ciągłe gonienie za sensacją, doszukiwania się teorii spiskowych i pilnowanie politycznych interesów. Żeby odnaleźć się w tym coraz szybciej pędzącym świecie, zalewie informacji i fake newsów warto sięgnąć po książkę “Dobra zmiana. Czyli jak się rządzi światem za pomocą słów” Katarzyny Kłosińskiej i Michała Rusinka. Dotyczy ona świata polskich mediów w latach 2015-2019 i pokazuje jak z pomocą języka polityka kreuje naszą rzeczywistość i postrzeganie świata.

Idealny prezent na dzień dziadka


Dobrze wybrana książka może zapewnić obdarowywanej osobie dobry nastrój przez wiele dni. Czytanie jest przyjemnością, która pozwala oderwać się od codziennych zmartwień, problemów i świetnie wypocząć. Warto wybierając książkowy prezent dla naszego dziadka pamiętać o jego gustach i upodobaniach literackich, wtedy nasz podarunek na pewno będzie trafiony.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com